Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Pavel představil Jabulani, míč pro MS

06.12.2009

Bílá, černá a žlutá. To jsou barvy, které dominují oficiálnímu míči pro blížící se mistrovství světa 2010. U jeho představení v Praze Grande Paolo nemohl chybět...
Pavel představil Jabulani, míč pro MS

Pavel představil Jabulani, míč pro MS

Jabulani - míč pro MS 2010. Foto: adidas.comBílá, černá a žlutá. To jsou barvy, které dominují oficiálnímu míči pro blížící se mistrovství světa 2010. U jeho představení v Praze Grande Paolo nemohl chybět.

Jméno Jabulani má původ v domorodém jazyce zulu a znamená "slavit". Oslavou fotbalu by měl být i světový šampionát v Jihoafrické republice. Jabulani je jedenáctý míč v řadě, který adidas připravil pro mistrovství světa. Magické číslo 11 znamená počet použitých barev, počet hráčů v týmu nebo jedenáct různých jazyků jedenácti kmenů žijících v Jihoafrické republice. A "11" shodou okolností na dresu nosíval i Grande Paolo.

„Je pro mě čest, že můžu oficiální míč pro blížící se světový šampionát prezentovat. Sám jsem měl možnost si s ním zahrát. Balón je opravdu elastický a pružný. Hrozně rychle jde od nohy. Testovali jsme ho i v dešti a vůbec neztratil své výjimečné vlastnosti,“ řekl Pavel.

"A můžu říct, že tohle je ten nejkulatější míč, se kterým jsem kdy kopal. Ten míč určitě pomůže k tomu, že mistrovství bude naprosto strhující," těší se Grande Paolo.