Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Pavla trápí nachlazení, přesto se na start půlmaratonu těší

26.03.2010

Již jen poslední hodiny dělí tisícovky běžců od startu Hervis Půlmaratonu Praha. Chybět mezi nimi nebude ani Pavel. Jaké jsou jeho pocity...
Pavla trápí nachlazení, přesto se na start půlmaratonu těší

Pavla trápí nachlazení, přesto se na start půlmaratonu těší

Již jen poslední hodiny dělí tisícovky běžců od startu Hervis Půlmaratonu Praha. Chybět mezi nimi nebude ani Pavel. Jaké jsou jeho pocity před zdoláním 21 097 metrů dlouhé trasy?

Pavla běhání baví a závod si chce především užít. "Pozvání k půlmaratonu jsem rád přijal. Chci si vyzkoušet, co to se mnou udělá, navíc mě opravdu moc těší, že s tímhle závoděním začínám právě v Praze," uvedl držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu Evropy roku 2003 a pokračoval: "Je to jiný sport, než jsem dělal dvacet let. Před závodem mám respekt. Je to můj první závod a běžím pro radost."

Méďa má v La Mandrii poblíž Turína svoji oblíbenou běžeckou trasu, žádný speciální trénink si ale před pražským závodem nenaordinoval. "Žádná speciální příprava nebyla, chodil jsem běhat, když jsem měl čas a když mě to bavilo. Věřím ale, že jsem schopný půlmaraton uběhnout a jsem rád, že to může být právě v Praze. Bohužel jsem od středy nastydlý a nemohl jsem se pořádně hýbat ani se jít proběhnout. Že bych v sobotu neběžel ale nepřipadá v úvahu. Doběhnout musím za každou cenu. Jsem zvyklý běhat, nejsem ale žádný profík, jsem amatér a jsem rád, že se můžu jít proběhnout. Pevně věřím, že jednou dokážu uběhnout maraton a myslím, že tohle je dobrá příprava," řekl Pavel.

Více než nepříznivá předpověď počasí dělá Pavlovi starosti povrch, na kterém se poběží. "Já vždycky rád běhal na sluníčku, ale pokud se ochladí, poběží se určitě lépe než by se běželo dnes. Starosti mi tady v Praze dělá spíše ten kamenný podklad," přiznal Méďa.

Pavel na trať vyběhne se startovním číslem 1972, což je rok jeho narození. Kde se ten který běžec momentálně na trati nachází, můžete v průběhu závodu sledovat na stránkách http://live.praguemarathon.com/.

V jakém čase Grande Paolo doběhne do cíle si můžete tipnout v anketě pod článkem na stránkách www.behy.cz. A jak svůj čas odhaduje sám Pavel? "Myslím, že dvě hodiny reálné jsou. Já ale poběžím v takové pětičlenné partě, kterou jsme dali dohromady. A řekli jsme si, jeden druhého padnout nenecháme. Když bude někdo z nás opravdu na dně a nebude moci běžet dál, ostatní ho do cíle donesou."

Ve zmiňované pětici bude kromě Pavla jeho dlouholetý kamarád Tomáš Pěček a také bývalý fotbaloví reprezentanti Vratislav Lokvenc a Tomáš Votava.

Přímý přenos Hervis půlmaraton Praha můžete od 11:50 hod. sledovat na programu ČT4 Sport.