Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Fotbalisté hráli pro zemětřesením zničené Haiti

26.01.2010

Výsledkem 3:3 skončil charitativní zápas fotbalových hvězd na pomoc zemětřesením postiženému Haiti...
Fotbalisté hráli pro zemětřesením zničené Haiti

Fotbalisté hráli pro zemětřesením zničené Haiti

Výsledkem 3:3 skončil charitativní zápas fotbalových hvězd na pomoc zemětřesením postiženému Haiti. V něm se proti sobě postavil All Stars tým Benfiky Lisabon a výběr světových hvězd. Víc než o výsledek ale šlo o pomoc obětem ničivé přírodní katastrofy. Kolik přesně duel, který si přímo na stadionu nenechalo utéct více než 50 000 diváků, vynesl, bude známo v nejbližších dnech.

Utkání začalo minutou ticha, kterou všichni uctili památku obětí katastrofy. Čestný výkop měl legendární Portugalec Eusebio, který v ten den slavil osmašedesáté narozeniny.

Ve výběru světa si spolu s Pavlem zahráli např. Zinedine Zidane, Figo, Kaká, Barthez, Kluivert, Davids nebo Hagi. Za Benfiku nastoupil Karel Poborský. Grande Paolo na trávník vyběhl v druhém poločase a bylo vidět, že ze svého nasazení i fotbalového umění během pár měsíců ve fotbalovém důchodu vůbec niz neztratil.

"Rád jsem se znovu setkal s tolika skvělými hráči. Hlavní ale je, že jsme tu udělali něco moc důležitého. Snažili jsme se bavit lidi v tak těžké době. Snad to trochu pomohlo," uvedl Pavel pro oficiální web Benfiky.

Podrobnosti (v anglickém jazyce) a videosestřih ze zápasu naleznete zde.

Benfica All Stars - Výběe světa 3:3 (2:1)

Branky: 16. a 23. Nuno Gomes, 62. Luís - 15. Kaká, 53. Pirés, 85. Bútia.
Rozhodčí: Collina (It.).