Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Fotbalové hvězdy pomůžou v boji proti chudobě

15.01.2010

All-star tým současných i bývalých hráčů Benfiky Lisabon a také Zinedine Zidane, Ronaldo nebo Pavel Nedvěd vyběhne 25. ledna na trávník...
Fotbalové hvězdy pomůžou v boji proti chudobě

Fotbalové hvězdy pomůžou v boji proti chudobě

All-star tým současných i bývalých hráčů Benfiky Lisabon a také Zinedine Zidane, Ronaldo nebo Pavel Nedvěd vyběhne 25. ledna na trávník lisabonské arény Estádio da Luz. Uskuteční se zde již sedmý ročník Zápasu proti chudobě, který se koná pod záštitou Rozvojového programu OSN (UNDP).

Čistý zisk z utkání bude využit na financování projektů v boji proti chudobě po celém světě. Výtěžek z přecházejících ročníků Zápasu proti chudobě pomohl k financování projektů v Brazílii, Burkině Faso, Bhútánu, Bolívii, Bosně a Hecegovině, Haiti, Malawi, Tanzanii, Nigeru a dalších zemích.

"Jsme potěšen, že se mohu účastnit Zápasu proti chudobě po boku hráčů jako jsou Ronaldo, Zidane a další, a podpořit tak charitativní práci a snahy UNDP," uvedl Pavel, který se fotbalovým fanouškům představí poprvé od května loňského roku, kdy ukončil aktivní hráčskou kariéru.

Co je UNDP

Rozvojový program OSN (UNDP) vytváří globální síť rozvojové činnosti OSN. UNDP působí ve 166 zemích, kde podporuje řešeních globálních i místních rozvojových problémů. Zasazuje se o změny a výměnu informací, zkušeností a zdrojů mezi státy.

Představitelé států světa se v roce 2000 zavázali splnit do roku 2015 tzv. Rozvojové cíle tisíciletí, například snížit na polovinu počet lidí žijících v extrémní chudobě. UNDP je hlavním koordinátorem aktivit na globální i národní úrovni ve prospěch naplnění těchto cílů. Zaměřuje se zejména na pomoc jednotlivým zemím v budování demokratických systémů, omezování chudoby, předcházení krizím a při následné obnově, zabývá se otázkami energetiky a životního prostředí, informačních a komunikačních technologií a problematikou AIDS.

Pro více informací navštivte http://www.undp.org/ nebo stránky OSN v české jazyce.