Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Grande Paolo má vlastní vína

08.11.2012

Ryzlink rýnský – výběr z hroznů 2011 a Cuvée Kácary – pozdní sběr 2011. To jsou vína z produkce rodinného vinařství Jedlička & Novák Bořetice, která na etiketě ponesou jméno Pavla Nedvěda.
Grande Paolo má vlastní vína

Grande Paolo se tak zařadil po bok řady dalších známých osobností, které svoje jméno spojili s vínem - nápojem bohů. Patří mezi ně například Francis Ford Coppola. Režisér, který je podepsaný pod celou řadou slavných filmů včetně proslulého Kmotra, francouzští herci Gerard Depardieu a Pierre Richard nebo anglický zpěvák Sting.

Jaké důvody nejlepšího evropského fotbalistu roku 2003 k tomuto spojení vedly?  „Víno rád poznávám a chutnám jak v Piemontu, tak na Moravě,“ vyznává se Pavel ze svého vztahu k tomuto ušlechtilému nápoji.  A není se mu co divit. Piemont, jehož hlavní městem je Turín, patří spolu s Toskánskem k nejvyhlášenějším vinařským regionům v Itálii a pocházejí odtud ta nejlepší evropská vína.

Jak Ryzlink rýnský – výběr z hroznů 2011 tak Cuvée Kácary – pozdní sběr 2011 nesou na etiketě portrét Pavla Nedvěda a pokud si je zakoupíte, přispějete zároveň na dobrou věc. Část z prodejní ceny těchto vín totiž poputuje na pomoc dětskému domovu. Objednat si je můžete i v dárkovém balení.

A proč padla volba právě na Rodinné vinařství Jedlička & Novák Bořetice? „Protože jsme se vzájemně poznali a sedli jsme si lidsky. Ale hlavně si myslím, že vínu rozumí a dělají ho skvěle,“ vysvětluje Pavel důvody, proč svoje jméno spojil právě s víny z tohoto vinařství.

O Rodinném vinařství JEDLIČKA & NOVÁK  Bořetice

Rodinné vinařství Jedlička & Novák bylo založeno v roce 2004, aby navázalo na mnohaleté rodinné tradice a zkušenosti. Jeho domovem jsou Bořetice, vesnička nacházející se v podoblasti Velkopavlovické, která vás okouzlí svojí charakteristickou vinařskou atmosférou.

Vinařství zpracovává hrozny výhradně z produkce vlastních vinohradů. Pokud byste chtěli podráždit svoje chuťové pohárky lahodnou chutí vín ze zdejší produkce, budete mít na výběr z následujících odrůd: Rulandské bílé i šedé, Sauvignon, Tramín červený, Ryzlink rýnský a vlašský, Neuburské, a nově také Chardonnay (v malém množství). Z modrých odrůd si můžete dopřát Modrý Portugal, Rulandské modré, Svatovařinecké, Frankovku, André, Cabernet Sauvignon, Merlot nebo Dornfelder.

Výroba vína probíhá výlučně v nerezových tancích, červená vína dozrávají ve francouzských dubových sudech. Bílá vína jsou zpracovávána kompletně metodou řízeného kvašení.

Více na www.vinoboretice.cz.