Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Grande Paolo má voskového dvojníka

02.12.2014

Muzeum Grévin rozšířilo svoji expozici o další novou osobnost, tentokrát ze světa fotbalu. Mezi více než osmdesát stávajících legend českého a zahraničního showbusinessu, sportu a politiky se zařadila i legenda českého a světového fotbalu, Pavel Nedvěd.

"Stejně jako naše dvě poslední osobnosti, Jaromír Jágr a Martina Navrátilová, je i Pavel Nedvěd sportovní legendou, která proslavila český sport na mezinárodní úrovni. Jsem moc rád, že můžeme Pavla Nedvěda přivítat v grévinské rodině,“ řekl při slavnostním odhalení v Grévin Praha Heinrich Homola, generální ředitel muzea Grévin.

"Mám radost a zároveň je mi ctí, že jsem další z řady těch, kteří zde už svou sochu mají. A musím uznat, že jsem se autorům docela povedl. Mé rodině i přátelům se prý líbím,“ zavtipkoval Pavel Nedvěd, který poskytl desítky rozhovorů a nejméně hodinu se s přítomnými hosty fotografoval.

Mezi pozvanými hosty nechyběla řada známých osobností ze světa šoubyznysu a také sportu. Kromě Dominika Haška, který už v muzeu svou sochu má, přišel i tenista Radek Štěpánek a řada dalších. Jedním z kmotrů sochy byl třeba režisér Jakub Kohák či herci Ladislav Hampl nebo Leoš Noha.

Podívat se na Pavla Nedvěda do Grévinu přišli třeba i zpěvák Standa Hložek, zpěvák a herec Radim Schwab, operní pěvkyně Andrea Kalivodová, moderátor Petr Říbal, model Jan Havlovic, nebo přední stylista Kája Pavlíček.

Pavlův voskový dvojník zaujme své místo ve sportovním sále ve třetím patře, kde stane po boku již zmiňovaného Jaromíra Jágra a Martiny Navrátilové. Dále pak Emila Zátopka, Ivana Lendla, Romana Šebrleho, Petra Čecha, Dominika Haška a dalších.

Veřejnost může jeho sochu vidět od 2. 12. 2014 od 10 hodin. Těšit nejen na sochu Pavla Nedvěda "jako živého", ale i na soutěž s jím vlastnoručně podepsanými fotbalovými míči a fotografiemi. Informace o soutěžích proběhnou na facebookovém profilu Muzea Grévin Praha.