Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

MJŽ: Cenu Pavla Nedvěda získal budějovický Mikuláš Jáša

20.01.2014

V Městské hale v Plzni na Slovanech se v neděli 19. ledna uskutečnil jubilejní desátý ročník Memoriálu Josefa Žaloudka. Prestižní turnaj hráčů do patnácti let se hraje na počest legendárního trenéra Josefa Žaloudka, který v mládí vedl i Pavla Nedvěda. Cenu Pavla Nedvěda pro nejlepšího hráče turnaje získal budějovický Mikuláš Jáša.

V hale, kterou zaplnilo několik stovek diváků, panovala skvělá atmosféra. Do hlediště totiž dorazil i kotel příznivců, kteří chodí fandit na ligové zápasy "A" týmu. Domácí si tak mohli vychutnat podobnou podporu z hlediště, jakou zažívají jejich starší kolegové při ligových nebo pohárových zápasech.

FC Viktoria Plzeň společně s Nadací sportující mládeže a pod záštitou starosty MO 2 přizvala na letošní ročník turnaje kromě šesti českých mužstev také dvě zahraniční. Pozvání přijal Berliner SC a SC Staaken 1919 e.V. Berlin.

Z vítězství se nakonec radovali hráči Viktorie Plzeň, kteří si ze sedmi utkání připsali pět vítězství, jednu remízu a jednu porážku. Druhé místo obsadil FK Baník Most, bronzové medaile si do Prahy odvezli hráči Slavie.

Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Jan Nejedlý z Českých Budějovic, nejlepší střelcem Cedric Burchardi z SC Staaken a "Cenu Pavla Nedvěda" pro nejlepšího hráče obdržel již jmenovaný Mikuláš Jáša z Českých Budějovic.

„Věřím, že jsme památku pana Žaloudka uctili důstojně, a že i on by měl z letošního turnaje radost. Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným týmům za hru fair-play, kterou se po celý dnešní den prezentovali. Zároveň bych chtěl poděkovat sponzorům turnaje, bez jejichž podpory bychom tento turnaj nemohli realizovat,“ zhodnotil jubilejní ročník turnaje šéf viktoriánské mládeže Petr Žitek.