Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Památné okamžiky V.: Gól Itálii na Euru 1996

29.11.2009

V italské Serii A Pavel strávil nejlepší roky svojí profesionální kariéry. Možná právě gól do sítě Squadry Azzury na mistrovství Evropy 1996...
Památné okamžiky V.: Gól Itálii na Euru 1996

Památné okamžiky V.: Gól Itálii na Euru 1996

Ilustrační fotoV italské Serii A Pavel strávil nejlepší roky svojí profesionální kariéry. Možná právě gól do sítě Squadry Azzury na mistrovství Evropy 1996 v Anglii osudově nasměroval další kroky jeho fotbalového života.

V prvním utkání na Euru Češi podlehli Německu 2:0 a bodovat proti Itálii proto bylo nutností. Pavlova gólová akce se zrodila hned v prvních minutách zápasu po spolupráci s pozdějším dlouholetým reprezentačním souputníkem a kamarádem. Karel Poborský našel Pavla ve vápně a ten nedal Peruzzimu v bráně Itálie žádnou šanci. Vítězství nad Itálií v základní skupině bylo důležitým krůčkem na cestě národního týmu turnajem. Připomínat fotbalovým fanouškům, že tažení národního týmu tehdy skončilo až finálovou porážkou s Německem, je asi zbytečné. Zároveň se jednalo o gól, který možná předurčil další fotbalovou kariéru Pavla Nedvěda. Místo mezi památnými okamžiky kariéry mu proto právem patří. 

Gólovou situaci i celý zápas si můžete připomenout ve videu:

Posílejte nám tipy na další památné okamžiky Grande Paola (více informací). V anketě v pravé části stránek zatím můžete hlasovat pro některý z první trojice momentů. Více informací naleznete zde.