Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Pavel přijede na finále McDonald’s Cupu

30.05.2017

Skoro šest tisíc týmů, za které nastoupilo na 80 tisíc kluků a holek z celé republiky. Taková je vizitka jubilejního 20. ročníku McDonald’s Cupu, který ve dnech 30. a 31. května vyvrcholí v Plzni. Chybět u toho nebude ani Grande Paolo, který je patronem turnaje.

O pohár pro absolutního vítěze si zahraje 16 nejlepších týmů. Na programu ale bude také exhibiční utkání, do kterého spolu s Pavlem nastoupí Pavel Horváth, Vladimír Šmicer, Vladimír Darida nebo Jakub Kohák. Zápas začne 31. května ve 12:40.

 

Plzeň je pro finále McDonald’s Cupu s Pavlovou účastí místem více než symbolickým. V místním klubu Pavel v mládí odstartoval svoji skvostnou kariéru. Zde se potkal s trenérem Josefem Žaloudkem, který jej výrazně ovlivnil. Po jeho úmrtí se spolu s Nadací sportující mládeže a Viktorií Plzeň zasloužil o vznik Memoriálu Josefa Žaloudka hraného na počest trenéra mládeže pod jehož vedením v Plzni vyrostli i další hráči jako Petr Čech, Karel Rada, Daniel Šmejkal nebo Vítězslav Lavička.

 

Finále McDonald’s Cupu se účastní vždy jedno družstvo za každý kraj. Výjimkou je pouze kraj Plzeňský, který bude mít dvojí zastoupení, protože 33. ZŠ Terezie Brzkové má coby pořadatel účast jistou.

 

Družstva jsou rozděleny do čtyř skupin po čtyřech, první zápasy jsou na programu v úterý 30. května hned po slavnostním nástupu ve 14 hodin. Z každé skupiny postupují dva nejlepší týmy do čtvrtfinále a bojů o medaile – ty začínaji druhý hrací den. Ani poražení však nekončí, hrát se bude i o 9. až 16. místo, a to stejným systémem. Ve středu 31. května se začíná už o půl desáté dopoledne, finálový zápas, jehož vítěz pojede na domácí zápas Juventusu do Turína, vypukne ve 14:00.

 

Podrobnější informace: www.mcdonaldscup.cz