Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Pavel si v sobotu vyzkouší půlmaraton

25.03.2010

Na start Hervis Půlmaratonu Praha 2010 se spolu s dalšími tisícovkami běžců postaví i Pavel Nedvěd. Grande Paolo již dříve avizoval chuť zaběhnout si maratonskou trať...
Pavel si v sobotu vyzkouší půlmaraton

Pavel si v sobotu vyzkouší půlmaraton

Na start Hervis Půlmaratonu Praha 2010 se spolu s dalšími tisícovkami běžců postaví i Pavel Nedvěd. Grande Paolo již dříve avizoval chuť zaběhnout si maratonskou trať. V sobotu si jako generálku vyzkouší poloviční vzdálenost.

Závod odstartuje na náměstí Jana Palacha u Rudolfína, kde je i cíl závodu, v sobotu v pravé poledne. Na běžce čeká trasa dlouhá 21 097 metrů. Klasifikování budou jen závodníci, kteří půlmaraton dokončí v limitu tří hodin. O tom, jaký čas zaběhne Méďa, vedou příznivci vytrvalostníhu běhu diskusi na fóru behej.com.

Grande Paolo, který byl vždy proslulý svojí výtečnou fyzickou kondicí, se bude muset vyrovnat s odlišnými podmínkami, než na které byl zvyklý z fotbalových trávníků. Ve fotbale intervalovým způsobem běžně naběhal přes 10 kilometrů za zápas a musel skloubit nároky kladené na sprintery s potřebnou vytrvalostí. Nyní jej čeká čistě vytrvalostní běh a fotbalový trávník nahradí pražská dlažba. Popřejme Pavlovi i všem ostatním, kteří se postaví na start, hodně štěstí.

Více informací o závodu naleznete na www.pim.cz.