Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

Pavel v neděli poběží rychle. Spěchá totiž na oslavy titulu do Turína

11.05.2012

Pavel Nedvěd, poradce prezidenta Juventusu ve správní radě, ještě nedávno hvězdný fotbalista a držitel Zlatého míče pro..
Pavel v neděli poběží rychle. Spěchá totiž na oslavy titulu do Turína

Pavel v neděli poběží rychle. Spěchá totiž na oslavy titulu do Turína

Poradce prezidenta Juventusu ve správní radě, ještě nedávno hvězdný fotbalista a držitel Zlatého míče pro nejlepšího hráče Evropy 2003 Pavel Nedvěd přiletěl dnes odpoledne do Prahy, aby tady v neděli zaběhl svůj první maraton.

„Nikdy jsem neběžel víc jak třicet kilometrů. Nemohu říct, jak to zvládnu, nemám zkušenosti. Můj sen a cíl je ho dokončit, i kdybych se měl do cíle doplazit. Však mě znáte, “ řekl. Naspěch bude mít i z jiného důvodu. Jeho italský tým Juventus hraje v neděli v 15 hodin poslední ligový zápas, kde dostane pohár za mistrovský titul. „V devět startujeme, za čtyři hodiny můžu být v cíli, ve 13.45 vzlétneme a v 15.15 budu na stadionu. Určitě stihnu aspoň druhou půli,“ slíbil všem v Juventusu.

Jak poctivě se Nedvěd, známý dříč, připravoval? „Teď jsem amatér. Běhám celý rok pro radost, jak cítím a potřebuju. Občas si něco nechám poradit od přátel, co běhají víc. Rozhodli jsme se po půlmaratonu v březnu a jen vím, že hlavně musíme začít s rozumem. Jen poslední týdny jsem měl hodně práce. Ale oslavami jsem životosprávu neporušil. Užijeme si to,“ vyprávěl dál.

„V Praze dělá pořadatelský tým fantastickou práci a já se chci o maraton pokusit právě tady. V létě mi bude čtyřicet, to je ideální čas,“ prohlásil ještě. Nedvěd už běžel dvakrát Hervis 1/2Maraton Praha a loni Mattoni Grand Prix běh na 10 km.

Nyní znovu poběží ve skupince s kamarádem Tomášem Pěčkem, bývalým spoluhráčem ze Sparty i reprezentace Tomášem Votavou a marketinkovým šéfem českého adidasu Davidem Horákem. Ten mu předal nový pár běžeckých bot adidas Supernova Glide vyrobených přímo na míru podle dat z jeho kopaček. Teď navíc s vlaječkou, a jménem Méďa, jak zní jeho přezdívka. „Snad neudělám vlajce ostudu. Pomůžeme si, vyhecujeme se a nějak to dokážeme, i když to bude tvrdý,“ věří Nedvěd.

Dostal číslo 11, s jakým byl vždycky zvyklý nastupovat na fotbalovém hřišti. Pak si vzájemně popřál hodně štěstí s profesorem Janem Pirkem, věhlasným kardiochirurgem, který vyráží na svůj desátý maraton. A bere i svého pacienta, Aleše Tvrdého, muže s transplantovaným srdcem.

Na startovní čáře speciálně Nedvědovi požehná běhající farář Pavel Čáp, který ráno v 7.30 odslouží maratonskou mši a pak se vydá také na trať.