Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

V dalším ročníku Memoriálu Josefa Žaloudka kralovala Sparta

08.01.2012

V osmém ročníku tradičního žákovského halového turnaje, který pořádá FC Viktoria Plzeň ve spolupráci s Nadací...
V dalším ročníku Memoriálu Josefa Žaloudka kralovala Sparta

V dalším ročníku Memoriálu Josefa Žaloudka kralovala Sparta

V osmém ročníku tradičního žákovského halového turnaje, který pořádá FC Viktoria Plzeň ve spolupráci s Nadací sportující mládeže, se z prvenství radovali mladí fotbalisté Sparty Praha.

Městská hala Lokomotivy hostila v sobotu již osmý ročník Memoriálu Josefa Žaloudka. Ten se i letos konal za účasti předních českých žákovských týmů v kategorii U15. Českou elitu doplnili i fotbalisté německého Schweinfurthu, kteří nakonec bojovali se Spartou Praha o první místo. Pavel se letos na rozdíl od minulého ročníku z časových důvodů nemohl účastnit osobně, přesto všem účastníkům držel palce alespoň na dálku.

Mladí viktoriáni vstoupili do turnaje remízovým zápasem s Příbramí, když jedinou branku zaznamenal Šilhán. Ve svém druhém klání pak přehráli celek Bohemians 4:0 (Boček 2, Průcha, Buchta). Ve třetím utkání jim ale Sparta Praha připravila první porážku. Další duel svěřenců Šnebergera skončil opět remízou a sice 2:2, obě branky Viktorie zaznamenal Boček, který se nakonec stal nejlepším střelcem turnaje. Jednoznačný průběh mělo utkání Viktorie s českobudějovickým Dynamem, ve kterém si viktoriáni připsali výhru 6:1. Porážka 2:3 se Schweinfurtem však znamenala, že fotbalisté pořádající Viktorie budou ve finále chybět. 

Předposlední utkání celého klání přineslo přímý souboj o první místo. Střetly se v něm dva dosud neporažené týmy Sparty Praha a Schweinfurthu. Do zápasu vstoupili lépe němečtí fotbalisté, kteří vedli již 2:0, jenže poté špatnou koncentrovaností zápas ztratili a z výhry, ale i prvního místa se mohli radovat hráči Sparty Praha. Na samý závěr celého turnaje si mladí Plzeňané připsali výhru 6:1 na Baníkem Sokolov. Získané body jim tak zajistili v konečném účtování třetí příčku. „Třetího místa si velice ceníme, i když je škoda, ž jsme nedosáhli na finále. Přesto můžeme být spokojeni. Turnaj měl opět velkou sportovní úroveň a byl ideální částí přípravy,“ uvedl po skončení turnaje trenér Viktorie, Josef Šneberger. „Slibným příslibem je i ocenění Dana Bočka, který se stal s osmi brankami nejlepším střelcem,“ dodal 

Konečné pořadí:

1. AC Sparta Praha
2. BFV-NLZ Schweinfurt
3. FC Viktoria Plzeň
4. 1. FK Příbram
5. Bohemians1905
6. FK Mladá Boleslav
7. SK Dynamo České Budějovice
8. FK Baník Sokolov

Individuální ocenění:

Nejlepší brankář: Roušal Adam (AC Sparta Praha)
Nejlepší střelec: Boček Daniel (FC Viktoria Plzeň) -  8 branek
Nejlepší hráč - Cena Pavla Nedvěda: Endres Joshua (1. FC Schweinfurt)

Zdroj: FC Viktoria Plzeň