Oficiální stránky Pavla Nedvěda

domovská stránkapřidat k oblíbeným

Novinky

V Plzni se uskuteční 9. ročník Memoriálu Josefa Žaloudka

03.01.2013

V sobotu 12. ledna přivítá Městská hala v Plzni na Slovanech již 9. ročník memoriálu Josefa Žaloudka.
V Plzni se uskuteční 9. ročník Memoriálu Josefa Žaloudka

V sobotu 12. ledna přivítá Městská hala v Plzni na Slovanech již 9. ročník memoriálu Josefa Žaloudka. Jeden z nejprestižnějších žákovských turnajů v Čechách určený pro věkovou kategorii U15 se bude i tentokrát konat pod patronací starosty UMO Plzeň 2 pana Ing. Lumíra Aschenbrennera a ve spolupráci s Nadací sportující mládeže.

Na turnaji se představí týmy AC Sparta Praha, FK Baník Most, SpVgg Bayreuth, FK Baník Sokolov, SK Dynamo Č. Budějovice, 1. FK Příbram, Ústí Nad Labem a domácí FC Viktoria Plzeň. Nejlepší hráč obdrží Cenu Pavla Nedvěda.

Kdo byl Josef Žaloudek?


Josef Žaloudek se narodil 3. ledna 1941 ve fotbalové rodině v Nýřanech. Jeho otec hájil branku Olympie a později také ligové Viktorie Plzeň, starší bratři Adolf a Oldřich byli fotbalovými rozhodčími. Také Josef Žaloudek se zkoušel nejprve prosadit jako hráč. Na vlastní kůži okusil na hřišti všechny posty, ale naštěstí pro tisíce kluků se dal brzy na trenérskou dráhu. Vedl žáky v rodných Nýřanech a před třiceti lety přesídlil do Plzně, k dorostu Lokomotivy.

První krůčky fotbalové abecedy učil snad všechny plzeňské hráče, kteří dnes běhají po fotbalových hřištích. Mnozí z nich se pak – vybaveni Žaloudkovou sportovní i životní školou – vydali úspěšně do světa velkého fotbalu. Mezi ně patří i Pavel Nedvěd.

Nejvyšší trenérské vzdělání získal v roce 1978 a stal se vedoucím tréninkového střediska mládeže Škody Plzeň. Se svými kluky trávil časy dobré i zlé a podílel se na četných úspěších plzeňského mládežnického fotbalu. Starší žáky Viktorie Plzeň dovedl v roce 2001 k titulu mistrů ČR.